Algus

Firma Monik algusajad ulatuvad aastasse 1989, mil kaks noort ärimeest Tallinnas hakkasid tootma teraskonstruktsioone erinevatele tööstusharudele, kasutades selleks kõike, mis oli maha jäänud Nõukogude tehasest “Dvigatel”. Esimesed aastad peale NSV Liidu lagunemist olid äärmiselt keerulised, kuid meie noor ettevõte suutis säilitada professionaalse meeskonda, et püsida turul.

Keerulised algusajad

Leida enda koht päikese all polnud lihtne, mis tähendas kõiksugu tööde aktsepteerimist. Olime nõus valmistama sisuliselt kõike, ustest turuhallideni.

Kasvuperiood

1990. aastate alguses Monik võitis mitu erineva suurfirma enampakkumist, sealhulgas Järvakandi klaasivabrik, Rapla piimatööstus ning Imavere saeveski. Me arenesime koos Eesti majandusega, võttes osa mitmete suurte sadamarajatiste ehitusest Tallinnas, Paldiskis ja Sillamäel. Ehitasime samuti mitmeid metallkonstruktsioone piiripunktidele Vene-Eesti piiril (Luhamaa, Koidule) ning Läti-Eesti piiril (Ikla, Valga).

Uus arengutase

21. sajandi saabumine oli meie firma jaoks eriti sümboolne, kuna valmistasime Vabaduse väljakule paigaldatud “Milleniumiskulptuuri” jaoks erinevaid metallkonstruktsioone. Peale seda sai Monik mitu tellimust terasdetailide valmistamiseks erinevate kuulsate kõrghoonete jaoks Tallinna kesklinnas: SEB hoone, Swedbank, Radisson Blu Hotell. “Monik” tooteid kasutati ka paljude teiste märkimisväärsete ehitiste valmistamisel, sealhulgas Rävala Puiestee Ärikompleks ning Solarise Kaubanduskeskus. Riigihangete raames osalesime Tallinnas, Pärnus ja Jõhvis teatrite renoveerimistöödes..

Globaalturule sisenemine

2005. aastaks oli meie ettevõte saanud jalad tugevalt alla ning oli valmis end proovile panema maailmatasandil. Hakkasime otsima partnereid nii Skandinaavias, kui ka Ukrainas. Uued lepingud kiirendasid oluliselt tootmismahtu. Sellest ajast saati, projektide mitmekesisuse tõttu, on “Monik” portfoolio muutunud paindlikumaks, kuna lisaks tavapärasele ehitussektorile oleme tegevad ka masina-, puidu- ja kaevandustööstsues.

Investeeringud tulevikku

Hoolimata globaalsest majanduslangusest, on Monik olnud pidevas arengus ning tõusuteel 2010. aastast tänapäevani, panustades pidevalt oma tootmise laiendamisse. 2011. aastal käivitasime EAS-i toel uue tsehhi, mis tegeleb metallkonstruktsioonide mehhaanilise töötlemisega.Tänu sellele saime olla oma tootmisprotsessides senisest täpsemad ning siseneda uuele turule: metallkonstruktsioonide valmistamine nafta ja gaasi tööstuse jaoks, vastavalt kehtivatele rangetele regulatsioonidele. .

© Monik 2013–2019 www.arteverumstudio.com